RIDE 2


How has the bike customization system been improved in Ride 2?

RIDE 2 – recenzia počítačovej hry

Úvod

RIDE 2 je pokračovaním úspešnej pretekárskej hry RIDE od talianskeho vývojárskeho tímu Milestone. Hra RIDE 2 bola vydána v roku 2016 pre PC, Xbox One a PlayStation 4. Hráči sa môžu tešiť na viac ako 170 rôznych motocyklov od 22 výrobcov, ako aj na viac ako 30 rôznych tratí. RIDE 2 je určená pre fanúšikov motocyklových pretekov, ale aj pre nováčikov, ktorí sa chcú naučiť jazdiť na motocykli.

Grafika a zvuk

Grafika je v RIDE 2 úchvatná. Motocykle vyzerajú veľmi realisticky a detailne, a aj tratí je veľa a sú pekne navrhnuté. Farby sú jasné a pestré, ale nie sú príliš prehnané, čo umožňuje hre vyzerať prirodzene. Okrem toho sa v hre nachádza aj efekt dážďa, ktorý pôsobí veľmi reálne a pridáva hre na atmosfére.

Zvuk v RIDE 2 je tiež veľmi dobrý. Motocykle znejú realisticky a rôzne zvuky, ako napríklad zvuk dážďa alebo zvuk pneumatik na mokrej trati, pridávajú hre na autenticite. Hudba je tiež veľmi dobre navrhnutá a má rôzne žánre pre rôzne tratí.

Hrateľnosť

Hrateľnosť v RIDE 2 je veľmi dobrá. Hráči si môžu zvoliť medzi rôznymi módy a rôznymi typmi pretekov. Okrem klasických pretekov sú tu aj drag preteky, časové skúšky alebo dokonca aj preteky s vlastnými pravidlami. Hra má tiež veľmi dobrý editor motocyklov, ktorý umožňuje hráčom upraviť svoj motocykel a prispôsobiť ho svojim potrebám.

Jazda na motocykli je pôsobivá a zábavná. Hráči musia zvládnuť rôzne zákruty a rýchlosti, aby vyhrali pretek. Hra má tiež veľmi dobrý systém fyziky, ktorý umožňuje hráčom pocítiť, ako sa ich motocykel správa na rôznych povrchoch a rýchlostiach.

Multiplayer

Multiplayer v RIDE 2 je tiež veľmi dobrý. Hráči sa môžu pripojiť k pretekom s ostatnými hráčmi online alebo si vytvoriť vlastné preteky. Hra umožňuje až 12 hráčov súčasne na jednej trati, čo pridáva na výzve a zábave. Okrem toho hra umožňuje aj vytvoriť si vlastný tím a zúčastniť sa ligových pretekov.

Záver

RIDE 2 je veľmi dobrá pretekárska hra, ktorá určite uspokojí fanúšikov motocyklových pretekov. Grafika a zvuk sú úchvatné a hrateľnosť je veľmi zábavná. Multiplayer je tiež veľmi dobrý a umožňuje hráčom zúčastniť sa pretekov s ostatnými hráčmi online. Ak hľadáte dobrú motocyklovú pretekársku hru, RIDE 2 je skvelou voľbou.

Minimálne požiadavky na hardvér

Hardvér Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7 SP1 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10
Procesor Intel i5 2500K 3.3GHz / AMD Phenom II X4 850
RAM 4 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce GT 640 / AMD Radeon HD 6670 1GB
Voľné miesto na disku 33 GB