Rozsiahle úložisko pre vaše dáta: Recenzia pevného disku WD Elements Desktop 14TB


Aké sú bežné špecifikácie pre pevný disk WD Elements Desktop 14TB?

Rozsiahle úložisko pre vaše dáta: Recenzia pevného disku WD Elements Desktop 14TB

Úvod

Ak hľadáte spoľahlivé a veľké úložisko pre vaše dáta, pevný disk WD Elements Desktop 14TB by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. Tento produkt od spoločnosti Western Digital ponúka obrovskú kapacitu a rýchle prenosy dát, čo ho robí vhodným pre náročné použitie, ako sú zálohovanie dát, ukladanie multimediálnych súborov a dátové archivácie.

Dizajn a kapacita

WD Elements Desktop 14TB je pomerne veľký a ťažký, s hmotnosťou približne 1 kg a rozmiermi 135 x 49 x 165 mm. Jeho čierna farba a jednoduchý dizajn s logom Western Digital ho robia elegantným a moderným. Na zadnej strane disku sa nachádza port USB 3.0 pre pripojenie k počítaču alebo notebooku.

Kapacita 14TB je obrovská a poskytuje dostatok miesta na ukladanie dát. Napríklad na tomto disku by ste mohli uložiť až 14000 hodín videa vo vysokom rozlíšení alebo 3500000 fotografií v plnom rozlíšení. Kapacita disku tiež umožňuje ukladanie a zálohovanie dát z viacerých zariadení bez nutnosti častejšieho prenosu dát.

Výkon

Pevný disk WD Elements Desktop 14TB ponúka rýchle prenosy dát vďaka portu USB 3.0 a technológii prenosu dát s rýchlosťou až 5 Gb/s. To znamená, že prenos veľkých súborov bude rýchly a efektívny, čím ušetríte čas a zvýšite produktivitu. Disk tiež podporuje zálohovanie dát a je kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, vrátane Windows a MacOS.

Cena

WD Elements Desktop 14TB má cenu približne 350 eur, čo je pomerne vysoká cena, no zohľadňuje sa pri nej aj obrovská kapacita a spoľahlivosť tohto disku. Ak hľadáte spoľahlivé a veľké úložisko pre vaše dáta, tento disk ponúka vynikajúce výkony a kapacitu.

Zhrnutie

Pevný disk WD Elements Desktop 14TB je spoľahlivý a veľký, ideálny pre ukladanie dát a zálohovanie. Jeho obrovská kapacita a rýchle prenosy dát robia tento disk vhodným pre náročné použitie, ako sú zálohovanie dát, ukladanie multimediálnych súborov a dátové archivácie. Cenu tohto disku môže považovať za vysokú, no zohľadňuje sa pri nej aj kapacita a spoľahlivosť tohto produktu.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Porty Cena
WD Elements Desktop 14TB 14TB USB 3.0 350 eur
Seagate Backup Plus Hub 14TB 14TB USB 3.0 370 eur
Toshiba Canvio Advance 14TB 14TB USB 3.0 320 eur
LaCie d2 Professional 14TB 14TB USB-C, USB 3.0 500 eur

Ak porovnáme pevný disk WD Elements Desktop 14TB s konkurenčnými produktmi, vidíme, že všetky disky majú rovnakú kapacitu a používajú port USB 3.0 pre pripojenie k počítaču alebo notebooku. Cena disku WD Elements Desktop 14TB sa pohybuje medzi cenou disku Toshiba Canvio Advance 14TB a disku Seagate Backup Plus Hub 14TB. LaCie d2 Professional 14TB je výrazne drahší ako ostatné disky, no ponúka aj port USB-C a USB 3.0. Celkovo sa zdá, že pevný disk WD Elements Desktop 14TB ponúka dobrý pomer ceny a výkonu v porovnaní s konkurenčnými produktmi.