Sengoku


How did the Sengoku period influence the development of modern Japan?

Recenzia hry Sengoku

Sengoku je počítačová stratégia, ktorá sa odohráva v Japonsku v období Sengoku (1467-1573). Hráč sa ujme vedenia jedného z mnohých klanov a bude sa snažiť podmaniť si celé Japonsko. Hra bola vyvinutá spoločnosťou Paradox Development Studio a vydaná spoločnosťou Paradox Interactive.

Herný režim

Hra ponúka dva herné režimy, kampaň a sandbox. V kampani hráč preberá kontrolu nad vybraným klanom a snaží sa splniť určité ciele, ktoré sú prispôsobené pre daný klan. Cieľom môže byť napríklad podmanenie určitého územia alebo porážka konkrétneho klanu. Sandbox režim umožňuje hráčovi vytvoriť si vlastného klanu a sám si určiť svoje ciele a stratégiu.

Herný svet

Herný svet je rozdelený na mnoho provincií, ktoré môže hráč podmaniť. Každá provincie má svojho vlastného pána a armádu. Hráč môže vyslať svoje armády na dobytie provincie alebo sa pokúsiť podplatiť vlastníka provincie, aby mu poskytol prístup cez jeho územie. Hráč môže takisto vytvárať aliancie s inými klanmi alebo vyhlásiť vojnu a pokúsiť sa ich poraziť.

Zdroje

V hre existuje niekoľko druhov zdrojov, ktoré hráč potrebuje na udržanie svojho klanu. Medzi zdroje patrí zlato, potraviny, vojaci a politická moc. Zlato sa používa na nákup vojakov a vybavenia. Potraviny sú potrebné na udržanie vojsk a politická moc je potrebná na podplácanie a získavanie spojencov. Vojaci sú potrební na obranu a útok na iné klanové územia.

Bojový systém

Bojový systém v hre Sengoku je založený na použití armád. Hráč vytvára armády a posúva ich na územie iných klanov. Armády sa skladajú z rôznych druhov jednotiek, každá jednotka má svoje silné a slabé stránky. Hráč môže použiť taktiku, aby zvýšil šance na úspech svojich armád. Taktiky sa líšia podľa druhu jednotiek a terénu, na ktorom sa bojuje.

Grafika a zvuk

Grafika v hre Sengoku nie je na úrovni moderných hier, ale je dostatočne dobrá na to, aby poskytovala hráčovi pohľad na celkovú situáciu. Zvuková stránka hry je v poriadku, ale žiadny zvuk nie je skutočne výrazný.

Záver

Sengoku je zaujímavá hra pre všetkých fanúšikov stratégií, ktorí majú radi históriu. Hra ponúka veľa možností a herných režimov, ktoré zaručia hodiny zábavy. Hra však nie je pre každého, pretože niektorí hráči môžu byť znechutení zložitosťou hry. Ak hľadáte výzvu a máte radi strategické hry, Sengoku je pre vás.

Minimálne požiadavky na hardvér

Hardvér Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows XP / Vista / 7
Procesor Intel Pentium IV 2.4 GHz / AMD 3500+
RAM 2 GB
Grafická karta 256 MB VRAM, DirectX 9.0c compatible
Hard disk 2 GB voľného miesta