Výkonná notebooková grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 – recenzia


Aká je cena NVIDIA GeForce RTX 2060?

Výkonná notebooková grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 – recenzia

Úvod

Výkonná notebooková grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 je jedným z najlepších produktov na trhu, ktorý ponúka vysokú kvalitu a výkon pre náročné herné aplikácie. Táto grafická karta je ideálna pre hráčov, ktorí hľadajú vysokú rýchlosť a výkon pre hranie hier vrátane najnovších titulov.

Výkon

Výkon tejto grafickej karty je ohromujúci. Je vybavená 6 GB pamäťou GDDR6, ktorá umožňuje rýchle načítanie a vykreslenie grafických objektov. Taktovacia frekvencia je až 1680 MHz a počet CUDA jadier je 1920. To znamená, že táto grafická karta je výkonnejšia ako niektoré desktopové grafické karty.

Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 tiež podporuje technológiu Ray Tracing, ktorá umožňuje rýchle a kvalitné vykresľovanie svetla a tieňov. Táto technológia bola predtým dostupná len pre desktopové grafické karty, ale teraz je k dispozícii aj v notebookoch.

Chladenie

Chladenie grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2060 je vybavené vysoko kvalitným ventilátorom, ktorý zabezpečuje optimálne teploty počas dlhých herných session. Taktiež je vybavená technológiou Max-Q, ktorá umožňuje vysoký výkon pri nízkej spotrebe energie. To znamená, že notebook s touto grafickou kartou bude mať dlhšiu výdrž batérie a bude tichý počas používania.

Priestorová efektivita

Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 je veľmi priestorovo efektívna. Je dostupná v tenkých a ľahkých notebookoch, ktoré sú ľahko prenositeľné a ideálne pre cestovanie. Tieto notebooky sú tiež vybavené vysoko kvalitnými displejmi, ktoré umožňujú vysoké rozlíšenie a rýchlu obnovovaciu frekvenciu. To znamená, že hráči môžu hrať svoje obľúbené hry s vysokým rozlíšením a bez zaseknutia.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Porovnali sme grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060 s tromi konkurenčnými produktmi od spoločností AMD a Intel.

Produkt Počet CUDA jadier Frekvencia Pamäť Ray Tracing
NVIDIA GeForce RTX 2060 1920 1680 MHz 6 GB GDDR6 Áno
AMD Radeon RX 5700XT 2560 1605 MHz 8 GB GDDR6 Nie
Intel Iris Xe MAX 96 1650 MHz 4 GB LPDDR4x Nie
AMD Radeon Pro 5600M 2048 1035 MHz 8 GB HBM2 Nie

Vidíme, že NVIDIA GeForce RTX 2060 má najvyšší počet CUDA jadier a najvyššiu taktovaciu frekvenciu. Taktiež podporuje technológiu Ray Tracing, ktorú nemajú ostatné grafické karty. AMD Radeon RX 5700XT má viac pamäte a vyšší počet CUDA jadier, ale nepodporuje technológiu Ray Tracing. Intel Iris Xe MAX má najnižší počet CUDA jadier a najnižšiu taktovaciu frekvenciu a nepodporuje technológiu Ray Tracing. AMD Radeon Pro 5600M má vyšší počet CUDA jadier, ale nižšiu taktovaciu frekvenciu ako NVIDIA GeForce RTX 2060 a tiež nepodporuje technológiu Ray Tracing.

Záver

Celkovo môžeme povedať, že notebooková grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 je jedným z najlepších produktov na trhu pre náročných hráčov, ktorí hľadajú vysoký výkon a kvalitu. Je vybavená vysoko kvalitným chladením a technológiou Max-Q, ktorá umožňuje vysoký výkon pri nízkej spotrebe energie. Táto grafická karta tiež podporuje technológiu Ray Tracing, ktorá umožňuje rýchle a kvalitné vykresľovanie svetla a tieňov. V porovnaní s konkurenčnými produktmi má vyšší počet CUDA jadier a najvyššiu taktovaciu frekvenciu. Preto odporúčame túto grafickú kartu všetkým hráčom, ktorí hľadajú najlepší výkon a kvalitu pre svoje herné aplikácie.