Výkonný pevný disk WD Red Pro s kapacitou 12TB pre náročné použitie


Je toto pevný disk prispôsobený pre RAID?

Výkonný pevný disk WD Red Pro s kapacitou 12TB pre náročné použitie

Úvod

WD Red Pro je výkonný pevný disk určený pre náročné použitie. S kapacitou 12TB ponúka dostatok miesta na ukladanie dát a vďaka svojej rýchlosti dokáže uspokojiť aj náročných používateľov. Disk je určený pre použitie v sieťových úložiskách, serveroch a ďalších náročných aplikáciách.

Parametre

WD Red Pro s kapacitou 12TB je vybavený technológiou CMR (Conventional Magnetic Recording), ktorá zabezpečuje rýchle zápisy a čítania dát. Disk má rýchlosť otáčok 7200 otáčok za minútu a cache veľkosť 256 MB, čo zaručuje rýchle načítavanie dát a ich plynulé prehrávanie. Disk je tiež vybavený technológiou NASware, ktorá optimalizuje jeho výkon v sieťových úložiskách.

WD Red Pro s kapacitou 12TB je vybavený rozhraním SATA 6 Gb/s, ktoré zaručuje rýchlu prenosovú rýchlosť a spoľahlivý prenos dát. Disk má tiež vysokú odolnosť voči nárazom a vibráciám, čo zvyšuje jeho spoľahlivosť a životnosť.

Spolupráca so sieťovými úložiskami

WD Red Pro s kapacitou 12TB je navrhnutý tak, aby čo najlepšie spolupracoval s sieťovými úložiskami. Disk je optimalizovaný pre použitie v sietiach NAS a RAID, čo zaručuje jeho spoľahlivý výkon a bezproblémovú kompatibilitu so sieťovými úložiskami.

Disk je tiež vybavený technológiou TLER (Time-Limited Error Recovery), ktorá zabezpečuje rýchlu detekciu a opravu chýb pri prenose dát. Táto technológia zvyšuje spoľahlivosť a životnosť disku a minimalizuje riziko straty dát.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Nižšie uvádzame porovnanie produktu WD Red Pro s kapacitou 12TB s tromi konkurenčnými produktami.

Produkt Kapacita Rýchlosť otáčok (RPM) Cache veľkosť
WD Red Pro 12TB 7200 256 MB
Seagate IronWolf 12TB 7200 256 MB
Toshiba N300 12TB 7200 256 MB
Western Digital Gold 12TB 7200 256 MB

Podľa porovnania vyššie vidíme, že všetky produkty majú rovnaké parametre, čo znamená, že sú si veľmi podobné. Rozdiely medzi nimi sú minimálne a najväčšie rozdiely môžu byť v cene a značke. Disk WD Red Pro s kapacitou 12TB vyniká svojou spoľahlivosťou a vysokou kvalitou spracovania, čo z neho robí ideálny výber pre náročné použitie v sieťových úložiskách a serveroch.