iPhone konečne na Slovensku 22. augusta, od Orange aj T-Mobile

Dlho očakávaný zázrak od Apple, mobilný telefón iPhone (3G verzia) bude dostupný u mobilných operátorov Orange a T-Mobile, od 22. augusta. Tento revolučný telefón, ktorý ponúka omnoho viac ako bežný mobilný telefón, sa bude predávať ako 3G verzia ponúkajúca rôzne atraktívne a užitočné služby a funkcie. Predáva sa v 22 krajinách. Spoločnosť Apple, so sídlom v USA, v júli oznámila predaj telefónu v ďalších 20 krajinách od 22. augusta. Zoznam týchto krajín ešte nie je úplne známy.

Z tlačovej správy T-Mobile vyplýva, že pre iPhone sa vytvoria špeciálne mesačné programy, ktoré operátor oznámi neskôr. Predávať sa budú dve verzie iPhonu, a to s kapacitou 8 GB a 16 GB. U zákazníkoch T-Mobile bude možné využívať WiFi hotspoty (T-Mobile hotspoty), ďalšie a podrobnejšie informácie budú známe prostredníctvom operátora neskôr.

Orange taktiež pripravuje špeciálne užívateľské programy určené iba pre iPhone 3G. Ďalšie informácie poskytne operátor onedlho.

Teda nový model iPhone 3G je multimediálne zariadenie, ktoré má v sebe všetky špičkové funkcie a vlastnosti, podporujúce taktiež vysokorýchlostný prenos dát v sieti 3G. Pomocou 3,5 palcového dotykového displeja vieme ovládať celý náš „prístroj“ prstom. Má iba jediné tlačidlo, ktoré slúži na vrátenie sa do menu. Telefón má vstavaný GPS, prostredníctvom ktorého je možné využiť rôzne lokalizačné a iné služby a funguje ako iPod, čiže je to zariadenie „all-in-one“ (všetko v jednom). Nový model má už v sebe nainštalovaný nový iPhone 2.0 softvér, ktorý podporuje súčasti ako Microsoft Exchange ActiveSync a nám umožňuje prácu s veľkým množstvom externých aplikácií, ktoré sú dostupné cez nový App Store.

Obaja operátori (Orange a T-Mobile) ponúkajú možnosť registrácie ohľadom iPhonu, ktoré nájdeme na stránkach operátorov, s ďalšími informáciami.