Recenzia monitora ASUS VA24EHE: Vynikajúci 24“ LCD displej s kvalitnými funkciami


Akú kvalitu obrazu a farieb poskytuje tento monitor?

Recenzia monitora ASUS VA24EHE: Vynikajúci 24“ LCD displej s kvalitnými funkciami

Úvod

ASUS VA24EHE je 24-palcový monitor, ktorý sa zameriava na poskytovanie kvalitného obrazu a užívateľského pohodlia. Tento monitor ponúka rôzne funkcie, ktoré poskytujú vysokú úroveň obrazu, zvuku a ergonómie, aby užívatelia mohli vychutnať si prácu aj zábavu.

Dizajn

ASUS VA24EHE má moderný a elegantný dizajn, ktorý sa hodí do každého pracovného prostredia. Jeho hranaté hrany a tenký rám obrazovky robia z tohto monitora skutočne atraktívny kúsok technológie. Okrem toho, monitor je vybavený stojanom, ktorý umožňuje jeho naklápanie, otáčanie a výškovú reguláciu. Tento stojan poskytuje ergonomický dizajn a umožňuje užívateľom prispôsobiť si monitor podľa svojich preferencií.

Obrazovka

ASUS VA24EHE má 24-palcovú LCD obrazovku s Full HD rozlíšením (1920 x 1080). Tento monitor má obnovovaciu frekvenciu 75 Hz a odozvu 5 ms, čo robí obraz na obrazovke veľmi plynulý a ostrý. Okrem toho, monitor používa technológiu IPS, ktorá umožňuje užívateľom sledovať obraz z akéhokoľvek uhla bez straty farieb alebo kontrastu. To je vynikajúce pre užívateľov, ktorí trávia veľa času pred monitorom a potrebujú kvalitný obraz.

Funkcie

ASUS VA24EHE má mnoho funkcií, ktoré robia z tohto monitora vynikajúci produkt. Monitor je vybavený technológiou Flicker-Free, ktorá eliminuje blikanie obrazu na obrazovke, čo znižuje napätie očí a zlepšuje pohodlie pri práci alebo hraní hier. Okrem toho, monitor má aj technológiu Blue Light Filter, ktorá redukuje množstvo modrého svetla, ktoré monitor vysiela. To znižuje únavu očí a pomáha užívateľom získať lepší spánok.

Tento monitor má aj rôzne porty pre pripojenie rôznych zariadení, ako napríklad HDMI, VGA a DisplayPort. To umožňuje užívateľom pripojiť viacero zariadení k monitoru a rýchlo a jednoducho prepínať medzi nimi.

Zvuk

ASUS VA24EHE má vstavané reproduktory, ktoré poskytujú kvalitný zvukový zážitok pri sledovaní videa alebo počúvaní hudby. Replikácia zvuku z reproduktorov je pomerne dobrá, ale pre tých, ktorí hľadajú ešte lepší zvukový zážitok, sa odporúča použiť externé reproduktory alebo slúchadlá.

Záver

ASUS VA24EHE je skutočne vynikajúci monitor s kvalitnými funkciami a moderným dizajnom. Jeho ergonomický stojan, technológia IPS a rôzne funkcie zaisťujú vysokú úroveň užívateľského pohodlia a kvalitného obrazu. Pre tých, ktorí hľadajú kvalitný monitor za rozumnú cenu, ASUS VA24EHE je skutočne skvelou voľbou.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt ASUS VA24EHE HP 24mh Dell P2419H LG 24MK400H-B
Rozlíšenie 1920 x 1080 1920 x 1080 1920 x 1080 1366 x 768
Veľkosť obrazovky 24 palcov 24 palcov 24 palcov 24 palcov
Obnovovacia frekvencia 75 Hz 60 Hz 60 Hz 75 Hz
Odozva 5 ms 5 ms 5 ms 1 ms
Technológia obrazovky IPS IPS IPS TN
Funkcie Flicker-Free, Blue Light Filter, HDMI, VGA, DisplayPort HDMI, VGA, Audio Out HDMI, VGA, DisplayPort, USB HDMI, VGA
Zvuk Vstavané reproduktory Vstavané reproduktory Vstavané reproduktory Nevstavané reproduktory

Po porovnaní ASUS VA24EHE s konkurenčnými produktmi je jasné, že tento monitor poskytuje vynikajúci obraz a funkcie za rozumnú cenu. Jeho ergonomický stojan a technológia IPS sú rovnako kvalitné ako u HP 24mh a Dell P2419H, ale s lepšou obnovovacou frekvenciou. Okrem toho, ASUS VA24EHE ponúka viac funkcií ako HP 24mh a LG 24MK400H-B. Dell P2419H má však výhodu v rýchlosti odozvy 1 ms a pridaných USB portoch. Celkovo však, ASUS VA24EHE je vynikajúci výber pre tých, ktorí hľadajú kvalitný monitor s moderným dizajnom a vynikajúcimi funkciami za rozumnú cenu.