Wireless USB Hub od Kensingtonu

V dnešnej dobe je trendom mať čo najmenej káblov okolo seba aj napriek rastúcemu množstvu zariadení obklopujúcich nás. Kto by sa nechcel zbaviť káblov, keď používa notebook a ho musí doma alebo v práci stále pripájať ku rôznym zariadeniam. Kensington má pre tento problém riešenie.

Bezdrôtový USB hub, ktorý výrobca označil ako dokovaciu stanicu, je kompatibilný so všetkymi notebookmi a počítačmi s certifikovaným Wireless USB enabled adaptérom. Hub je určený pre Microsoft Windows XP a Vistu, výlučne pre 32 bitové verzie. Zariadenie má päť USB portov (USB 2.0) a dokonca DVI-I port na pripojenie monitora a stereo audio výstup na pripojenie externých reproduktorov.

Po prvom párovacom procese sa vám bude notebook automaticky pripájať k doku kedykoľvek v dosahu signálu, už bez potreby pripájania externých zariadení. Tlačte, pripojte si klávesnicu a myšku, alebo externý pevný disk, či iné zariadenie: bezdrôtovo. Signál má dosah do piatich metrov (približne).

DualView technológia vám umožní pripojiť sekundárny monitor v mirror- alebo extended- móde pomocou jediného stlačenia gombíku, a to samozrejme bezdrôtovo. Podporované sú širokouhlé monitory s maximálnym rozlíšením do 1680×1050 a štandardné monitory s maximálnym rozlíšením do 1280×1024.

„Sme veľmi hrdí na fakt že sme prví, kto predstavuje univerzálnu bezdrôtovú dokovaciu stanicu, lebo nič nie je viac intuitívne a ľahšie, ako vidieť všetky svoje zariadenia okolo seba a ich oživovať pomocou notebooku. My vieme, že bezdrôtový USB užívatelia notebookov sú extrémne zaneprázdnení mobilní profesionáli, ktorí ocenia každú efektívnu vec, ktorú môžu získať, aby mohli ostať produktívni celý čas,“ povedal Frederic Frappereau, globálny produktový manažér, Kensington.

Wireless USB Hub sa predáva za cenu $229.99, v prepočte cca 4700 korún (€ 156). Predaj sa začne koncom augusta.